One-Dream

Scoala de dans Iolanda Popescu BrasovCOMPANIA DE DANSONE DREAM” a luat fiinta in anul 1993, in parteneriat cu Casa de Cultura a Studentilor din Brasov.

One Dream are ca repertoriu o paleta tematica si de expresie foarte diversificata (dans modern, dans clasic, french can-can, dans contemporan, street-dance, show-revue etc), dovada fiind participarea sa la toate sectiunile de dans ale „Festivalului national de dans” si ale festivalurilor nationale si internationale de gen, unde de fiecare data a fost premiata, atat pentru calitatea dansatorilor cat si pentru cea mai buna coregrafie.

One Dream a participat la numeroase evenimente private (conferinte, spectacole, aniversari, nunti, emisiuni de televiziune), care au scos in evidenta stilul aparte adoptat de trupa de dans, precum si la numeroase turnee internationale, din Italia, Franta, Germania si Israel.

Costumele deosebite pe care le detine trupa accentueaza calitatea dansatorilor si ridica valoarea spectacolului.

Galerie_foto

Galerie_Video